Telekomunikačná technika

Kabelážne systémy

Kopírovacie stroje

Kancelárska technika

Zabezpečovacia technika

Vstupné systémy

APS mini+

APS 400

Kódove vstupy

PES

Audio video systemi

Výpočtová technika

Ozvučovacia technika

Spotrebná elektrotechnika

        Kontrolný systém PES®

Ponúka jednoduché a rýchle riešenie pre sledovanie pohybu osôb či vecí. Uplatnenie nachádza všade kde je potreba kontrolovať a zaznamenávať čas a miesto pohybu osôb či vecí.

 

Princíp fungovania systému PES®

Každý snímač PES® má jedinečné výrobné číslo, ktorým sa jednoznačne identifikuje. Každý iButton čip je taktiež opatrený jedinečným identifikačným číslom. Čipy tak jednoducho využiť pre identifikáciu osôb alebo miesta či objektov.

Priložením snímača k iButton čipu snímač načíta identifikačný číslo čipu a zaznamená tiež údaje o času a dátumu načítania. Na viac  sú všetky snímače PES® vybavené unikátnou  technológiou ANTI-VANDAL®, ktorá chráni snímač pred možným poškodením.

K spracovaniu dát snímača slúži vyhodnocovací software (napríklad. WinKontrol 2007). Načítaná dáta jednoducho zo snímača nahrať do počítače dvoma spôsobmi:

Priamo – priložením snímača do TMD USB adaptéru.

Nepriamo – dáta snímača sa najprv nahrajú do dátového čipu, ktorý slúži ako zbernica dát.   „ kontrolór“  tak  zo sebou nemusí nosiť nič, len dátový čip s kľúčenkou. Po príchode do svojej kancelárie nahrá dáta z dátového čipu prostredníctvom USB adaptéru do počítača.

Vyhodnocovací software predstavuje užitočný nástroj pre analýzu načítaných dát a tvorbu rôznych druhou výpisov.

Široké možnosti uplatnenia v činnosti, ako napríklad.: kontrola strážnej služby, revízia zariadení, kontrola oprávnenosti prístupu do objektu, poštovné služby, upratovacie služby a mnoho ďalších aplikácií.

 

Technológia ANTI-VANDAL®, celosvetový unikátny systém ochrany snímaču PES® pred všetkými možnými druhmi poškodenia. ANTI-VANDAL® umožňuje detegovať a zaznamenať pokusy o zničení snímaču. Vďaka takejto technológií sa snímače PES® právom zaradil k najodolnejšiemu na trhu.

Snímače PES® poskytujú vysokou ochranu voči rôznym druhom úmyselného i neúmyselného poškodenia.

Snímač rozpozná pokus o skratovanie a vybitie batérie.

Snímač rozpoznáva 3 stupne intenzity nárazu. Je možno odlíšiť náraz spôsobený bežným pádom od snahy snímač poškodiť úmyselne. Monitoruje vnútorné prepätie a jeho polaritu. Umožňuje zistiť, či nedošlo k prepätiu snímača zdrojom elektrického prúdu. Systém dokáže detegovať pokus o zničenie snímača v mikrovlnné trúbe.

Zaznamenane „ANTI-VANDAL udalosti “ sú spolu ďalšími dátami exportované do vyhodnocovacieho softwaru (WinKontrol), kde je možne údaje spracovať do podoby výpisu ANTI-VANDAL udalostí pre snímač.

 

Výhody.

Veľmi nízka hmotnosť a veľkosť snímača PES®

Snímače PES® poskytujú obrovskou kapacitu pre zápis (až 1400 udalosti ).

Garantovaná doba životnosti batérie 10 rokov

Jednoduchá obsluha systému a práce so snímačom.

 

Software WinKontrol®  užívateľsky jednoduchý software pre jednoduché spracovanie

načítaných dát. Umožňuje tvorbu celé rady výpisov.

Hlavnou úlohou programu WinKontrol® je profesionálna tvorba výpisov. Užívateľ ma k dispozícií viac ako dvadsať rôznych výpisov, od jednoduchého výpisu trasy až po výpisy jednotlivých zamestnancov. Napríklad.: výpis snímača /skupiny snímačov; výpis zamestnancov/skupiny zamestnancov; výpis kontrolného bodu; výpis trasy a ďalšie…Užívateľ  môže upraviť stávajúci výpisy podľa svojej individuálnej potreby.

Výpisy jednoducho vytlačiť alebo exportovať do formátu html / csv

WinKontrol® 2007 podporuje i vyhodnotenie dochádzky. Vďaka takejto funkcie jednoducho je možné používať systém PES® v rade ďalších aplikácií.

 

Licencie

Licencia STANDARD – Program umožňuje kompletnú prácu s dátami a čipmi. Kapacita databázy je 10 zamestnancov a 50 kontrolných bodov. Licencia neumožňuje nastaviť rôzne hesla pre jednotlivých užívateľov, program neumožňuje prácu v sieti (Ethernet).

Licencia PROFESSIONAL – ponúka neobmedzenou kapacitu databáz, nastavenia individuálnych hesiel, a podporuje prácu v sieti a ďalšie funkcie.

 

Tri typy snímačov PES®:

PES Mini

kapacita: 200 udalostí

záruka: 2 roky / 100 ANTI-VANDAL® bodov

rozmer: 90x18 mm, váha: 49g

ochrana: ANTI-VANDAL®

životnosť batérie 10 rokov

PES Forte

kapacita: 1000 udalostí

záruka: 2 roky / 500 ANTI-VANDAL® bodov

rozmer: 90x18 mm, váha: 49g

ochrana: ANTI-VANDAL®

životnosť batérie 10 rokov

PES Profi

kapacita maximálne: 1400 udalostí (v závislosti na konfigurácií snímača)

záruka: 5 rokov / 1000 ANTI-VANDAL® bodov

rozmer: 90x18 mm, váha: 49g

ochrana: ANTI-VANDAL®

životnosť batérie 10 rokov

 

Príslušenstvo

 

 

Adaptér

        Keypad

 

 

 

 

 

 

DataChip

Chip klúčenka

 

 

 

 

 

Držiak plastový

Držiak kovový

 

 

 

Púzdro pre snímač